PULM - mida kanda külalisena?

JÄTA VALGE KLEIT MÕNEKS MUUKS SÜNDMUSEKS // ÄRA VARJUTA PRUUTI

Esimene ning kõige olulisem reegel.

Juhul, kui pruut ei ole otsustanud kanda valge asemel mõnd muud tooni, siis lase tal tema tähtsal päeval silma paista ning las valge kleit jääb pruudi pärusmaaks. 

Lisaks ära varjuta pruuti ka muuga - ära kanna liiga avarat dekolteed, mis talt tähelepanu rööviks, samuti oleks tore, kui ta ei pea sinuga muus osas võistlema. Lase pruudil särada ja vali endale pigem tagasihoidlikum riietus. Sära andmiseks võiksid üleni sädeleva kleidi asemel valida pigem säravamad aksessuaarid.


ÄRA RIIETU IGAPÄEVASELT, AGA TUNNE END SIISKI MUGAVALT

Pulm on üritus, mille kallal on vaeva näinud mitmed inimesed. Näita oma riietusega austust pruudi ja peigmehe vastu ning seda, et sa ei ole kapist haaranud esimest ettejuhtuvat suvekleiti ja varbavaheplätusid. Riietu viisakalt ning pigem pidulikult. Ära kanna teksaseid, T-särki ega plätusid. Kui sa ei ole kleidikandja, siis on igati tervitatavad ka viisakad püksid, pükskostüüm või pükstükk (jumpsuit).

"If you have to choose between being underdressed or overdressed, it's always better to be overdressed"

Kuna pulmapäev on pikk, siis soovitatakse tantsimiseks/päeva teiseks pooleks visata kotti lisapaar jalatseid, mis oleks pisut mugavamad, kui kõrged kontsad. Sinu jalad tänavad sind, kui peale pikka päeva kaunites, kuid võib-olla pisut ebamugavates kingades olemise vahetad madalama ning mugavama jalatsi vastu. Tikk-kontsaga kinga asemel võid kaaluda ka platvormtallaga kinga - see annab sulle pikkust ja lisab riietusele pidulikkust, kuid on jalas kordi mugavam. Platvormking on parem valik ka siis, kui üritus toimub murul või kusagil, kus ei ole ette nähtud kõvakattega pinnast. 

Hea nipp: lisa kingadesse päkkade alla silikoonist geelpadjad, nii väsivad jalad vähem. Lisaks võiksid kotti visata mõned plaastrid, sest kingad, mis võivad olla spetsiaalselt pulmapeo jaoks ostetud, võivad hõõruma hakata.

 Kleidi või seeliku pikkus võiks olla selline, et lauda istudes keegi sinna alla ei näeks. Pulmapäev on pikk, seega võiksid valida kleidi, milles tunned ennast mugavalt ning millega saad kaasa teha ka mängudes. Hea oleks mitte valida liialt kehakallistav ning liikudes ülesse liikuv kleit. Pidevalt kleidi seelikuosa allapoole kiskuda on ebamugav nii kandjale kui veider vaadata ka teistele.

Ideaalne valik naistele on maksikleit või pidulikum kokteilkleit, samuti pükskostüüm.


PULMAVÄRVID

Juhul, kui kutsel on välja toodud toonid, milles pruutpaar teid näha soovib, soovitame soojalt neist kinni pidada.
Juhul, kui värve ette antud ei ole, siis oleks hea kanda toone, mis ei ole liialt domineerivad. Näiteks erkpunane maksikleit tõmbab kergelt tähelepanu pruutpaarilt. Ka hiljem ühispilte vaadates võid märgata, kuidas silm läheb esimesena silmapaistvaid ja erksaid toone kandvatele külalistele ja alles siis märkad neutraalsemates toonides (hall, beeź..) külalisi. Ka pruutpaar võib nii jääda pisut varju. 

Näiteks Lõuna- ja Ida-Aasia kultuurides peetakse punast õnnetoovaks ning seetõttu on seda traditsiooniliselt lisatud pulmarõivastesse samamoodi nagu valge domineerib lääne kultuurides pulmarõivaste üle. Seega, kui osalete India või Hiina moslemipulmas või mõnes muus pulmas, kus värvil võib olla kultuuriline tähendus, siis pigem soovitame vältida punase kandmist, sest see võib kuuluda paaride riietuse juurde. 

TSEREMOONIA TOIMUMISKOHT

Kui tseremoonia leiab aset kirikus, siis on hea tava katta selleks ajaks õlad. Pulmad on püha sündmus, seega ole lugupidav selle suhtes, kus pulmad toimuvad. Õhuline sallike või kerge jakk on selleks hea valik.


RIDIKÜL

Selleks, et sinu esmatarvilik oleks hoitud, sobita enda riietuse juurde väike ridikül (ümbrikkott ehk clutch).

Väldi piduliku riietusega suure kohmaka käekoti kandmist ja mahuta vajalik pisikesse kotti. Soengu sättimiseks võiks kotis leiduda väike kamm ning huulevärvi värskendamiseks huulevärv. Soovitame kotti varuda ka lisasukkpüksid ning valuvaigisti, juhuks, kui pikk ja emotsioonirohke päev endast peavaluga märku peaks andma.


Punktid on kokku pandud lähtudes isiklikust kogemusest, pulmakülaliste soovitustest ning kasutatud on ka järgnevaid allikaid: weddingshoppeinc.com, cosmopolitan.com ning brides.com